Zbulohet vendi ku po mbahen policët e Kosovës në Serbi

Tre policët e kidnapuar të Kosovës, R.Z., B.S. dhe M.S ndodhen në Kralevë, ku momentalisht po zhvillohet seanca e tyre para Prokurorit të Lartë Publik në Kraljevë.


Përmes një postimi në Twitter, avokati i policëve shqiptarë të kidnapuar, Çedomir Stojkoviq njofton se Prokurori i Lartë Publik në Kralevë do të vendosë nëse do të propozojë një paraburgim dhe më pas gjyqtari do të vendosë nëse do të caktojë paraburgim për 30 ditë.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Osmani pas takimit me Ramën: Në fokus ishte Samiti i NATO-s dhe Procesi i Berlinit

PreshevaPRESS

Vazhdojnë aksionet policore në veri të Kosovës, arrestohet sulmuesi i kameramanit të RTK-së

PreshevaPRESS

Lajçak njofton për bisedime në SHBA lidhur me situatën në Kosovë

PreshevaPRESS