Përfaqësuesit politik të Luginës takojnë përfaqëduesit e Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane

Përfaqëduesit politikë të Luginës së Preshevës u takuan në Prishtinë me zotin Dioguardi dhe me përfaqëduesit e Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane.


Pjesmarrës në takim ishin deputeti Shaip Kamberi, Kryetari i KNSH Nevzad Lutfiu, dy këshilltarët e Qeverisë së Kosovës, Ardita Sinani dhe Ragmi Mustafi, Kryetari i Bujanocit Nagip Arifi si dhe Kryetari i PDSH Ragmi Mustafa.

“Në Prishtinë, takuam Joe DioGuardi dhe Shirley Cloyes DioGuardi. Biseduam për angazhimet tona të përbashkëta për Luginën e Preshevës.” ka shkruar deputeti Kamberi në facebook.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Sinani: Martinoviq sikur shefi i tij Vuçiq vazhdon me deklarime skandaloze

PreshevaPRESS

Foto / Në Bujanoc mbahet Komiteti i 14-të i Palëve të Interesit, OSBE do të vazhdojë të mbështesë rajonin

PreshevaPRESS

Kryetari i Trupit Koordinues Martinoviq i reagon Sinanit: S’ka reciprocitet me komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë

PreshevaPRESS