Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme në Luginë

Sipas të dhënave hidrometeorologjike, në Luginën e Preshevës gjatë javës së ardhshme parashihet mot stabil, me diell dhe vapë.


Temperaturat maksimale pritet të arrijnë në 33 gradë Celsius, të premten.

Kjo situatë meteorologjike vie si rezultat i masave të nxehta të ajrit me origjinë nga Afrika Veriore.

Të dhënat tutje bënë të ditur se gjatë gjithë javës duhet kujdes që në orët e pikut nga ora 11-17 të mos jemi në kontakt direkt me rrezet e diellit, sidomos moshat e shtyera dhe personat që kanë probleme me sëmundje kronike (tension, frymëmarrje, sëmundje kardiologjike etj.)

ARTIKUJT E NGJASHËM

Çmimet e karburanteve në Serbi rriten përsëri

PreshevaPRESS

Serbia e para në listën për qasje në të dhënat e përdoruesve të Meta-s

PreshevaPRESS

Parashikimi i motit për sot

PreshevaPRESS