Alarm për kartmonedha euro të falsifikuara

Policia e Kosovës ka arrestuar në parave V.T, të dyshuar për falsifikim të parave.


Të njëjtit në shtëpi i janë gjetur 4700 euro të falsifikuara.

“Pas analizimit të kartëmonedhave të falsifikuara vërehet se është falsifikim i nivelit më të lartë, përmban disa prej tipareve të sigurisë dhe i rrezikshëm që qytetarët të bien pre e mashtruesve me këtë lloj falsifikimi”.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

ARTIKUJT E NGJASHËM

Escobari dhe Lajçaku sot takojnë Osmanin dhe krerët e partive opozitare

PreshevaPRESS

Gjithçka që u tha mbrëmë pas takimit të Kurtit me Lajçak dhe Escobar

PreshevaPRESS

Aliu: Autostrada Gjilan – Bujanoc drejt fundit, po angazhohemi të përfundojë në vitin 2023

PreshevaPRESS